RK 2021 – Co tě čeká na Rádcovském kurzu?

• Budeš ve družině se stejně starými skauty ze středisek v okrese Jičín.
  • Společně zkusíme přijít na to, jaký by měl být ideální rádce družiny a po tomto kurzu si budeš umět poradit s vedením schůzky
  • Pomůžeme ti porozumět skautské idee, slibu a zákonu.
  • Konečně se dozvíš něco nového o tom, jak vznikl skauting a proč vlastně používáme různé symboly.
  • Na vlastní kůži si zkusíš zachránit tonoucího z vody a zopakujeme si základy první pomoci.
  • Během Rádcovského kurzu se taky zaměříme na to, jak předcházet různým krizovým situacím.
  • Dozvíš se, jak si vybavit KPZ a osobní lékárničku.
  • Po rádcovském kurzu budeš moct doma říct, že jsi absolvoval programy pedagogika a psychologie, které tě dokonce i bavily.
  • Naučíš se střílet z luku a ze vzduchovky.
  • Vysvětlíme ti, jak se chovat správně na nástupu.
  • Už jsi někdy viděl tu pravou skautskou kroniku? Tak tady ji uvidíš a sám si zkusíš že není těžké ji vytvořit.
  • A neboj, zbyde i čas na to abychom si zahráli super hry u kterých se zasmějeme a zazpívali si společně večer u ohně.